18 Nisan 2024

Mülteci Hakları Merkezi olarak 18 Nisan 2024 Perşembe günü 14.00-16.00 saatleri arasında “Uluslararası Mevzuat ve AİHM Kararları Işığında İdari Gözetime Alternatif Tedbirler ve Hassas Durum Değerlendirmesi” başlıklı bir çevrimiçi seminer gerçekleştireceğiz.

Etkinlikte Süleyman Demirel Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Anabilim Dalı üyesi Doç. Dr. Meltem İneli Ciğer “Uluslararası Hukukta İdari Gözetime Alternatif Tedbirler ve İnsan Hakkı Temelli bir Uygulamanın Unsurları” başlıklı ve AİHM Kıdemli Hukukçusu Av. Mehveş Bingöllü Kılcı “AİHM Kararları Işığında Hassas Durumdaki Kişilerin İdari Gözetimi ve Alternatif Tedbirlerin Değerlendirilmesi” başlıklı sunumlarını gerçekleştirecektir.

İdari gözetime alternatiflerin insan hakları odaklı bir şekilde uygulanması için gözetilmesi gereken uluslararası standartların başta AİHM içtihadı olmak üzere çeşitli hukuk kaynakları ışığında ele alınacağı seminerimizin dili Türkçe olup ilgi duyan herkesin katılımına açıktır.

Etkinliğe katılım için kayıt formunun doldurulması gerekmektedir. Kayıt linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Seminerimiz ve diğer etkinliklerimize dair sorularınız olursa bize Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresimizden ulaşabilir, göç ve sığınma hukuku alanında çalışan avukatlar ve hak savunucularına yönelik kaynaklar içeren Mülteci Hukuku Bilgi Platformumuzu ziyaret edebilirsiniz.

* Bu etkinlik Hollanda Mülteci Konseyi (DCR) ve İsviçre Federal Dışişleri Bakanlığı’nın Barış ve İnsan Hakları Dairesi’nin katkılarıyla düzenlenmiştir. Etkinliğin içeriği yalnızca Mülteci Hakları Merkezi’nin sorumluluğunda olup İsviçre Hükümeti’nin ve DCR’ın görüşlerini yansıtması gerekmez.