Mülteci Hakları Merkezi – Danışanlarımıza Hizmet Verdiğimiz Ofis

Adres : Barbaros Mahallesi, Başkan Sokak No.14
Üsküdar, İstanbul

“Üsküdar Marmaray” otobüs durağından 12A numaralı otobüse binip “Üsküdar Askerlik Şubesi” durağında inerek 750 metre yürümeniz gerekmektedir.      “Üsküdar Marmaray” otobüs durağından 12C ve 6 numaralı otobüslere binip “Paşabahçe Blokları” durağında inerek 350 metre yürümeniz gerekmektedir. 
     

       

Mülteci Hakları Merkezi – Merkez Ofisi

Adres : Dr. Refik Saydam Cad. No.39 K.5 D.14
Şişhane, Beyoğlu İstanbul

Tel    : 0 850 218 48 30


Email  : Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

MHM Genel Hukuki Danışma Hattı:

Mülteci Hakları Merkezi’ne (MHM), 0 850 218 48 30 numaralı Genel Hukuki Destek Hattımız üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pandemi sebebiyle uzaktan çalışma usulüne geçtiğimiz dönemde danışanlarımız için daha erişilebilir olmak adına kullanmaya başladığımız  0 549 510 52 02 ve 0 549 510 52 03 numaralı mobil hatlarımız 25 Nisan 2022 tarihi itibariyle yalnızca belge ve evrak gönderimleri için kullanılacaktır; hukuki destek hizmetlerimizden faydalanmak isteyen danışanlarımız, hafta içi her gün Pazartesi’den Cuma’ya saat 09.30 – 17.30 saatleri arasında 0 850 218 48 30 numarası üzerinden Mülteci Hakları Merkezi’ne ulaşabilirler ve Türkçe, İngilizce, Arapça, Farsça ve Fransızca dillerinde hizmet alabilirler. 

 

MHM Genel Hukuki Danışma Hattı:

Bütün dillerde e-posta yoluyla iletilecek hukuki destek talepleri için: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

MHM İdari Gözetim Destek Hattı:

Yalnızca idari gözetim vakalarıyla ilgili olarak: 0 507 218 62 85

E-posta yoluyla iletilecek idari gözetim/hukuki destek talepleri için: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

İZMİR, EDİRNE ve VAN Saha Ofisleri

İZMİR, EDİRNE ve VAN Saha Ofislerimiz, İSTANBUL Merkez Ofisimiz ile entegre bir şekilde faaliyet yürütmektedir. Hukuki destek ve diğer konularda, lokasyon itibarıyla Saha Ofislerimizi ilgilendirebilecek her türlü talep ve soru için lütfen aşağıda belirtilen iletişim bilgilerini kullanarak Merkez Ofisimiz’e ulaşınız. Gereken durumlarda aktarım ve yönlendirmeler İSTANBUL Merkez Ofisimiz’de hizmet veren İletişim Merkezimiz’den yapılmaktadır.

 

Vakalarla ilgili kurumumuza yönlendirme yapmak ya da danışmak isteyen avukat, STK ve diğer paydaşlar: Bu dönemde telefon hatlarımızda devam eden yoğunluktan dolayı, vakalarla ilgili danışma yapmak ya da yönlendirmede bulunmak isteyen avukat, STK ve diğer paydaşların bize telefon yerine Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresinden e-mail yoluyla ulaşmalarını, gerektiği durumlarda kendilerine geri dönüş yapabileceğimiz telefon numaralarını da belirtmelerini rica etmekteyiz.

 

Hukuki destek talepleri dışındaki diğer konularla ilgili bize ulaşmak isteyen kişi, kurum ve paydaşlar :  Kurumumuza yine Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  adresinden e-mail yoluyla ulaşılmasını rica etmekteyiz.


MHM Şikayet ve Geri Bildirim Hattı:

Mülteci Hakları Merkezi olarak size verdiğimiz hizmetler hakkında geri bildirim almak, aldığınız hizmete yönelik iletmek istediğiniz şikayetler var ise dinlemek ve sunduğumuz destekleri görüşleriniz doğrultusunda iyileştirmek istiyoruz. Bu kapsamda, diğer destek hatlarımızın dışında yalnızca geri bildirim ve şikayetlerinizi iletebilmeniz için oluşturulmuş aşağıdaki iletişim kanallarından dilediğinizi kullanabilirsiniz.

 

MHM Geri Bildirim ve Şikayet Hattı:

Hafta içi Pazartesi’den Cuma’ya saat 09.30 – 17.30 saatleri arasında: 0543 329 61 90 

  • Söz konusu hat İngilizce ve Türkçe dillerinde hizmet vermekle beraber; talep edilmesi halinde Arapça, Farsça, Fransızca ve diğer dillerde tercüme gerçekleştirilecektir.
  • Bunun dışında; herhangi bir dilde iletilecek SMS, Whatsapp, Telegram, Signal, Viber mesajları değerlendirmeye alınacaktır.

E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. ya da Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Herhangi bir dilde iletilecek e-mailler değerlendirmeye alınacaktır.

 

Online form: İsterseniz, TürkçeİngilizceFransızcaArapça veya Farsça dillerinde hazırlanmış çevrimiçi formu doldurarak da geri bildiriminiz veya şikayetinizi bize ulaştırabilirsiniz.

 

MHM, tüm şikayetlerle ilgili bilgilerin ve soruşturma sürecinin gizliliğini koruyacağını temin eder. Ayrıca, yapılan bildirimlerin yararlanıcıların MHM'den hizmet alma veya almaya devam etme durumunu etkilemeyeceğini hatırlatır.