12 Ocak, 26 Ocak ve 9 Şubat 2023

Mülteci Hakları Merkezi olarak, ABD’li partner kuruluşumuz Refugee Solidarity Network (RSN) iş birliği ile 12 Ocak, 26 Ocak ve 9 Şubat 2023 tarihlerinde 19.00 - 20.30 saatleri arasında Afganistan’daki güncel güvenlik ve insan hakları durumu odaklı çevrimiçi “Afganistan Menşe Ülke Bilgisi Seminer Serisi” gerçekleştireceğiz.

Alandaki çalışmalarıyla tanınan yabancı uzmanların sunumlarıyla katkı yapacağı seminer serisinin 12 Ocak Perşembe günü 19.00 - 20.30 saatleri arasında gerçekleşecek ilk oturumunda “Afganistan’ın Tarihsel Arka Planı ve Genel Güvenlik Durumu” başlığını konu edeceğiz.

Serinin 26 Ocak Perşembe günü 19.00 -20.30 saatleri arasında gerçekleşecek “Afganistan’daki Kadınların ve Kız Çocuklarının Güncel Durumu” başlıklı ikinci oturumunda ise ülkedeki güncel gelişmeler neticesinde kadınların ve kız çocuklarının karşı karşıya oldukları mevcut riskleri konuşmayı planlıyoruz.

Serinin 9 Şubat Perşembe günü 19.00 - 20.30 saatleri arasında gerçekleşecek “Afganistan’daki Etnik ve Dini Azınlıkların Güncel Durumu” başlıklı üçüncü ve son oturumunda ise Afganistan’daki etnik ve dini azınlıkların karşı karşıya oldukları riskler hakkında bilgi vermeyi amaçlıyoruz.

Simultane tercüme hizmetinin (Türkçe ve İngilizce) sağlanacağı çevrimiçi seminerlerimiz ilgili olan herkesin katılımına açıktır.

Kayıt için posterde yer alan QR kodları telefonunuza okutabilir veya aşağıdaki link üzerinden kayıt formuna ulaşabilirsiniz.


Kayıt Linki: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_Qy1cWJRDQlKL0rmyOFbJiw